Nike Storleksguide Golfkläder

Herrkläder

StorlekSmallMediumLargeX-LargeXX-LargeXXX-Large
Bröst88-9696-104104-112112-124124-136136-148
Midja73-8181-8989-9797-109109-121121-133
Höft88-9696-104104-112112-120120-128128-136
Reg Inseam82.58383.58484.585
Short Inseam77.57878.57979.580
Long Inseam87.58888.58989.590

Damkläder

StorlekX-SmallSmallMediumLargeX-LargeXX-Large
Bröst76-8383-9090-9797-104104-114114-124
Midja60-6767-7474-8181-8888-9898-108
Höft84-9191-9898-105105-112112-120120-128
Reg Inseam79.579.5808080.580.5
Short Inseam74.574.5757575.575.5
Long Inseam84.584.5858585.585.5

Juniorkläder - Pojke

StorlekX-SmallSmallMediumLargeX-Large
Bröst64.5-6868-7373-7979-85.585.5-92.5
Midja59.5-61.561.5-6565-6969-72.572.5-75.5
Höft68.5-7171-74.574.5-79.579.5-84.584.5-89.5
Längd122-128128-137137-147147-158158-170

Juniorkläder - Flicka

StorlekX-SmallSmallMediumLargeX-Large
Bröst64.5-6868-7373-7979-85.585.5-92.5
Midja59.5-6161-6464-6868-71.571.5-74.5
Höft68.5-7373-78.578.5-83.583.5-88.588.5-93.5
Längd122-128128-137137-146146-156156-166

Välkommen till vår nya e-handel! Klicka här för att gå tillbaka till gamla xxl.se

Denna webbplats använder cookies.

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev

Genom att anmäla dig godkänner du våra avtal och villkor för e-postutskick.