Nike Storleksguide Golfkläder

Herrkläder

StorlekSmallMediumLargeX-LargeXX-LargeXXX-Large
Bröst88-9696-104104-112112-124124-136136-148
Midja73-8181-8989-9797-109109-121121-133
Höft88-9696-104104-112112-120120-128128-136
Reg Inseam82.58383.58484.585
Short Inseam77.57878.57979.580
Long Inseam87.58888.58989.590

Damkläder

StorlekX-SmallSmallMediumLargeX-LargeXX-Large
Bröst76-8383-9090-9797-104104-114114-124
Midja60-6767-7474-8181-8888-9898-108
Höft84-9191-9898-105105-112112-120120-128
Reg Inseam79.579.5808080.580.5
Short Inseam74.574.5757575.575.5
Long Inseam84.584.5858585.585.5

Juniorkläder - Pojke

StorlekX-SmallSmallMediumLargeX-Large
Bröst64.5-6868-7373-7979-85.585.5-92.5
Midja59.5-61.561.5-6565-6969-72.572.5-75.5
Höft68.5-7171-74.574.5-79.579.5-84.584.5-89.5
Längd122-128128-137137-147147-158158-170

Juniorkläder - Flicka

StorlekX-SmallSmallMediumLargeX-Large
Bröst64.5-6868-7373-7979-85.585.5-92.5
Midja59.5-6161-6464-6868-71.571.5-74.5
Höft68.5-7373-78.578.5-83.583.5-88.588.5-93.5
Längd122-128128-137137-146146-156156-166
close icon

Välkommen till vår nya e-handel! Klicka här för att gå tillbaka till gamla xxl.se

close icon

Denna webbplats använder cookies.

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev

Genom att anmäla dig godkänner du våra avtal och villkor för e-postutskick.