Komfortabla terränglöparskor med skön dämpning. Vegansk ovandel som andas ger bra ventilation och andningsförmåga. Slitstark yttersula ger bra grepp. Drop: 4 mm.
HOKA Speedgoat 5 är en väldämpad terränglöparsko med låg vikt som ger dig ett bra grepp på underlaget. Ovandelen är 100 % vegansk och har ett återvunnet dubbelt Jacquard Mesh som säkerställer god ventilation och andningsförmåga under löpning.
Löparskon har en lätt och fjädrande mellansula som ger dig skön dämpning och komfort. Tåboxen har en gummerad list som säkerställer ett bra skydd i terrängen.
Med en anatomisk och innovativ akilles-konstruktion i hälpartiet ger skon maximal komfort och dito stöd, samtidigt som den gör det lättare att sätta på sig skon.
Yttersulan har Vibram Megagrip-gummi med små taggar på knopparna som ger bra friktion när underlaget är mjukt och fuktigt.
Löparskon är perfekt för varierade och långa turer i skog och mark, och för relativt krävande terräng och för grusvägar.
- Fria byten och returer*
- Medlemmar får poäng på alla köp
- Fri frakt på ordrar över 499:-*
Utforska
- Användare: Dam
- Drop: 4 mm
- Stabilitet: Neutral
1699:-
- Fria byten och returer*
- Medlemmar får poäng på alla köp
- Fri frakt på ordrar över 499:-*
Utforska
Lagerstatus online:
Ej tillgänglig online
Click & Collect:
Få på lager
Lagerstatus i våra varuhus
Välj storlek för att se lagerstatus i varuhus
Se om expressleverans är tillgängligt
Produktbeskrivning
Specifikationer
- Användare: Dam
- Drop: 4 mm
- Stabilitet: Neutral
- Användning: Terräng
- Vattentätt/vattenavvisande: Nej
- Dubbar: Nej
- Ovandel : Jacquard Mesh
- Yttersula : Vibram Megagrip
Recensioner
Den här produkten har inga recensioner. Du kan recensera köpta varor under fliken "Betygsätt och recensera" på Mina sidor.