Denna webbplats använder cookies Jag accepterar
All Sports United

Kundservice

Nordens största sportbutik

Leverans

- snabba fria leveranser

Din vara levereras inom 1-4 dagar. Fri frakt vid köp av varor för över 499:-*

PostNord

Läs mer

Betalning

- säkra betalningar

Delbetala 3-36 mån, online- betalning, kontokort / kreditkort och på faktura.

Klarna

Läs mer

Retur & byte

- fri retur & fria byten

Du får 365 dagars öppet köp* från köpdatumet med fri retur och byte.

365 dagar

Läs mer

Registrera dig

- senaste nyheterna

Du får personliga nyheter och förmåner för dig och dina nära och kära vänner.

Nyhetsbrev

Läs mer

Guider / Cykelavdelningen / Cykelservice & Underhåll / Boka cykelservice

Boka cykelservice

verkstad-4.jpg


BEHÖVER DIN CYKEL SERVICE? VI HJÄLPER DIG!

Boka din cykelservice hemma i lugn och ro och slipp stressen! Titta i vår servicemeny för priser och vad som ingår i servicen.

RENGÖRING

Din cykel måste vara rengjord vid inlämning för service. För kraftigt smutsade cyklar tillkommer kostnad för cykeltvätt.

UTHÄMTNING

Den avtalade tiden är då vi börjar serva din cykel i möjligaste mån. När servicen är slutförd kommer du få ett SMS som informerar om att den är redo för uthämtning. Skulle vi ej kunna slutföra arbetet p.g.a. reservdelsbrist eller annat hör vi av oss om ny tid för uthämtning.

För att kunna serva effektivt kan vi endast ta emot en cykel per bokning. Har du fler cyklar som behöver service kan du göra flera bokningar.

Välkommen in till ditt närmaste XXL Varuhus!

XXL Bromma    Boka här
Kontakt: Verkstad.Bromma@xxl.se

XXL Arninge    
Boka här
Kontakt: Verkstad.Arninge@xxl.se

XXL Sisjön   
    Boka här
Kontakt: Verkstad.Sisjon@xxl.se

XXL Bäckebol   
Boka här
Kontakt: Verkstad.Backebol@xxl.se

XXL Marieberg 
Boka här
Kontakt: Verkstad.Orebro@xxl.se

XXL Uppsala   Boka här
Kontakt: Verkstad.Uppsala@xxl.se

XXL Kungens Kurva   
Boka här
Kontakt: Verkstad.KungensKurva@xxl.se

XXL Linköping  
Boka här
Kontakt: Verkstad.Linkoping@xxl.se

XXL Sundsvall    Boka här
Kontakt: Verkstad.Sundsvall@xxl.se

XXL Jönköping   
Boka här
Kontakt: Verkstad.Jonkoping@xxl.se

XXL Stockholm city    Boka här
Kontakt: Verkstad.Stockholmcity@xxl.se

XXL Västerås   
Boka här
Kontakt: Verkstad.Vasteras@xxl.se

XXL Norrköping   
Boka här
Kontakt: Verkstad.Norrkoping@xxl.se

XXL Karlstad    Boka här
Kontakt: Verkstad.Karlstad@xxl.se

XXL Helsingborg   
Boka här
Kontakt: Verkstad.Helsingborg@xxl.se

XXL Barkarby   
Boka här
Kontakt: Verkstad.Barkarby@xxl.se

XXL Luleå
   
Boka här
Kontakt: Verkstad.Lulea@xxl.se

XXL Gävle
   
Boka här
Kontakt: Verkstad.Gavle@xxl.se

XXL Östersund   
Boka här
Kontakt: Verkstad.Ostersund@xxl.se

XXL Umeå          Boka här
Kontakt: Verkstad.Umea@xxl.se

XXL Kalmar      Boka här

Kontakt: Verkstad.Kalmar@xxl.se

XXL Länna Boka här
Kontakt: Verkstad.Lanna@xxl.se

XXL Halmstad Boka här
Kontakt: Verkstad.halmstad@xxl.se

Guider
Toppen på sidan